GENEL BAŞKANIMIZ


GENEL BAŞKANIMIZ


Yener BOZKURT
 

Ankara 1966 doğumludur. 1980 yılında girdiği Kuleli Askerî Lisesi’nden 1984 yılında mezuniyetine iki ay kala ayrılmış olmasına rağmen kendisini her zaman bir KULELİ Mezunu olarak görmüştür. 1988 yılında Atatürk Üniversitesi İngiliz Filolojisinden birincilikle mezun olmuştur.

Yedek subaylık hizmetini 1990-1991 yılları arasında Ankara’da Gen Kur Bşk. lığı emrinde Mütercim Tercüman olarak tamamlamıştır.

1991’de Millî İstihbarat Teşkilâtı Müsteşarlığı bünyesinde göreve başlamış, Teşkilatın yurt içi ve yurt dışı birimlerinde geçirdiği 24 yıllık kariyerinin ardından 2015 de kendi isteğiyle emekliye ayrılmıştır.

Görev gereği bulunduğu Irak-Suriye-Yemen gibi ülkelerde, Ortadoğu coğrafyası, siyaseti, kültürü vb. hususları yerinde incelemiş, bu çerçevede bölgeye ilişkin güncel analizler geliştirme imkânı bulmuştur.

Cumhuriyetin ilanının 100 ncü yıldönümü arifesinde, ülkenin mevcut tablosu ve gördüğü lüzum üzerine Bağımsızlık Partisi’ne katılmış ve kısa süre sonra Parti Genel Başkanlığı’na seçilmiştir.

Türklüğün kökeni, Gazi Mustafa Kemal’in Türklük anlayışı, Ezoterik öğretilerin günümüze yansımaları, Devletler arası örtülü siyaset vb. konular öncelikli ilgi alanlarını oluşturmuştur. 

Evli ve iki kız çocuğu sahibi olup ileri düzeyde İngilizce, orta düzeyde Arapça bilmektedir.